Yazilim Öğrenmenin Tek Adresi...
Daha İyi Bir Hizmet İçin Lütfen Üye Olunuz...
Daha İyi Bir Hizmet İçin Lütfen Üye Olunuz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

En Kapsamlı Visual Basic Sitesi

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» C İle Banka Otomasyonu Acill
3 boyut etkisi yaratın! Icon_minitimeC.tesi Ocak 09, 2010 4:51 pm tarafından Ebubekir_Kara

» C++'la yapılmış basit ATM programı
3 boyut etkisi yaratın! Icon_minitimeÇarş. Ara. 02, 2009 4:43 am tarafından 1221ibrahim

» Bir Oyunda Puan Sistemi Yapma
3 boyut etkisi yaratın! Icon_minitimePtsi Kas. 02, 2009 1:49 pm tarafından KonYalıCoder

» Ipconfig Komutu
3 boyut etkisi yaratın! Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:33 pm tarafından OguzhanUyanik

» Çalıştır Komutları
3 boyut etkisi yaratın! Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:33 pm tarafından OguzhanUyanik

» Domain Adresleri
3 boyut etkisi yaratın! Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:32 pm tarafından OguzhanUyanik

» Msconfig Nedir? Ayarları ve Özellikleri
3 boyut etkisi yaratın! Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:32 pm tarafından OguzhanUyanik

» Windows Vista & Türkçe Kurulumu Resimli anlatım!
3 boyut etkisi yaratın! Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:31 pm tarafından OguzhanUyanik

» Format atmak ve Türkçe windows xp kurulumu (resimli anlatım)
3 boyut etkisi yaratın! Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:31 pm tarafından OguzhanUyanik

» Windows Xp Hızlandırma
3 boyut etkisi yaratın! Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:30 pm tarafından OguzhanUyanik

En iyi yollayıcılar
OguzhanUyanik (472)
3 boyut etkisi yaratın! Vote_lcap3 boyut etkisi yaratın! I_voting_bar3 boyut etkisi yaratın! Vote_rcap 
mehmet bozer (78)
3 boyut etkisi yaratın! Vote_lcap3 boyut etkisi yaratın! I_voting_bar3 boyut etkisi yaratın! Vote_rcap 
asi_esra (4)
mysterious_el (4)
1221ibrahim (3)
igny (3)
tarkantr2000 (2)
myildiz.16 (2)
KAPORTACI (2)
tolgakesan (2)

3 boyut etkisi yaratın!

YazarMesaj
OguzhanUyanik
Mareşal
Mareşal
OguzhanUyanik

Yengeç Mesaj Sayısı : 472
İş/Hobiler : Bilgisyar-Yazılım
Lakap : Nediz

3 boyut etkisi yaratın! Empty
MesajKonu: 3 boyut etkisi yaratın!   3 boyut etkisi yaratın! Icon_minitimePerş. Eyl. 10, 2009 10:39 am

Bu dersimizde sonucuna çok şaşıracağınız, 3 boyut etkisi uygulayacağımız bir çalışmayı ele alalım.

3 boyut etkisi yaratın! S1_2

1) ilk olarak sahneye herhangi bir font ile (ben Candice kullandım) yine hehangi bir kelime yazalım.

3 boyut etkisi yaratın! S2_2

2) Gradient fill ile radial yöntemi ile içte açık, dışa doğru aynı rengin koyu bir tonu ile boyayalım. Burada renklerin pek önemi yok. tamamı ile size bırakıyorum.

3 boyut etkisi yaratın! S3_1

3) Horizantal (yatık) bir klavuz çizgisini şekildeki gibi yazının alt tarafına sürükleyelim.

3 boyut etkisi yaratın! S4_1

4) Extrude aracımızı kullanıp ufuk çıkış noktasını (X) çizgi üzerinde yazıda sağa yakın bir hizaya getirelim. Burada klavuz çizgisini neden kullandığımızı birazdan anlatıcam. Bu arada snap to guidelines seçeneği seçili olursa ufuk çıkış noktamızı tam olarak çizgi üzerine daha rahat yerleştirebileceğiz.

3 boyut etkisi yaratın! S5_1

5) Şimdi tüm objeleri aynı anda seçip (Pick tool\'u çift tıklatarak sayfa üzerindeki tüm objeleri bir kerede seçebilirsiniz) CTRL tuşu basılı iken sağ tarafa sürükleyip bir kopyasını alalım. Mutlaka biliyorsunuzdur ama sürüklerken mouse\'un sağ tuşuna bir tık yaparsanız kopyası gelecektir.

3 boyut etkisi yaratın! S6_1

6) Şimdi objenin extrude uzantısına çift tıklayarak ufuk çıkış noktasının gözükmesini sağlayalım ve (x) noktasından tutup hafifçe sola kaydıralım. kaydırmayı çok fazla yapmamaya gayret edelim.

3 boyut etkisi yaratın! S7

7) bu arda 2 şekil arasındaki boşluk fazla olmamalı. şimdi önce F4 ardından F9\'a basarak ekranda tam fitlenmiş preview görüntüsüne yakından ve şaşı (evet yanlış okumadınız şaşı) bakın. baktığınızda 2 olan şekli 3 tane göreceksiniz. ortadaki şekilde derinlik etkisini göreceksiniz. Bu teknikle fotografik bir uygulamayı bir dahaki derste anlatacağım.
https://yazilimnet.yetkin-forum.com

3 boyut etkisi yaratın!
1 sayfadaki 1 sayfası