Yazilim Öğrenmenin Tek Adresi...
Daha İyi Bir Hizmet İçin Lütfen Üye Olunuz...
Daha İyi Bir Hizmet İçin Lütfen Üye Olunuz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

En Kapsamlı Visual Basic Sitesi

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» C İle Banka Otomasyonu Acill
Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak Icon_minitimeC.tesi Ocak 09, 2010 4:51 pm tarafından Ebubekir_Kara

» C++'la yapılmış basit ATM programı
Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak Icon_minitimeÇarş. Ara. 02, 2009 4:43 am tarafından 1221ibrahim

» Bir Oyunda Puan Sistemi Yapma
Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak Icon_minitimePtsi Kas. 02, 2009 1:49 pm tarafından KonYalıCoder

» Ipconfig Komutu
Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:33 pm tarafından OguzhanUyanik

» Çalıştır Komutları
Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:33 pm tarafından OguzhanUyanik

» Domain Adresleri
Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:32 pm tarafından OguzhanUyanik

» Msconfig Nedir? Ayarları ve Özellikleri
Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:32 pm tarafından OguzhanUyanik

» Windows Vista & Türkçe Kurulumu Resimli anlatım!
Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:31 pm tarafından OguzhanUyanik

» Format atmak ve Türkçe windows xp kurulumu (resimli anlatım)
Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:31 pm tarafından OguzhanUyanik

» Windows Xp Hızlandırma
Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:30 pm tarafından OguzhanUyanik

En iyi yollayıcılar
OguzhanUyanik (472)
Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak Vote_lcapLogolar Üzerinde Değişiklik Yapmak I_voting_barLogolar Üzerinde Değişiklik Yapmak Vote_rcap 
mehmet bozer (78)
Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak Vote_lcapLogolar Üzerinde Değişiklik Yapmak I_voting_barLogolar Üzerinde Değişiklik Yapmak Vote_rcap 
asi_esra (4)
mysterious_el (4)
1221ibrahim (3)
igny (3)
tarkantr2000 (2)
myildiz.16 (2)
KAPORTACI (2)
tolgakesan (2)

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak

YazarMesaj
OguzhanUyanik
Mareşal
Mareşal
OguzhanUyanik

Yengeç Mesaj Sayısı : 472
İş/Hobiler : Bilgisyar-Yazılım
Lakap : Nediz

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak Empty
MesajKonu: Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak   Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 1:46 pm

Şirketinizin, kendi ya da sitenizin logolarını değiştirebilir, farklı uygulamalar için kullanabilmenize yarar.

Şimdi sizlere sıkça yaptığım bir şeyi anlatmak istiyorum. Logolar ile oynama... Bu gerçekten hem hoş, hem de stres attırıyor. Logoları kendinize göre uyarlamak istiyorsanız bu anlatım tam size göre demektir... Başlayalım...

Mesela 9 Eylül Meslek Yüksek Okulu'nun logosuyla oynayalım... Logomuzu Photoshop'ta açıyoruz.

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 1_406

Ctrl j ile katmanımızı kopyalıyoruz. Ardından Background'un kilidini kaldırmak için iki kere tıklıyoruz üzerine.

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 2_347

Aşağıdaki gibi bir pencere çıkıyor ve istersek katmanımıza isim verebiliyoruz... Eğer çok fazla katmanlı çalışma yapacaksak her katmana isim vermenizi kesinlikle öneririm...

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 3_290

Ardından "Background" normal bir katmana dönüşecek. Aynı aşağıdaki gibi...

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 4_237

Magic Eraser Tool'u seçiyoruz...

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 5_195

Üstteki katmanı seçiyoruz. Alttaki katmanı ise görünmez hâle getiriyoruz ki sildiğimiz yeri daha rahat görelim diye...

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 6_148

Silmemiz gereken yerleri siliyoruz...

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 7_111

Şimdi Layer menüsünden arka plandaki katmanı görünür hâle getirip seçili hâle getiriyoruz. Ardından Brush Tool'u seçiyoruz.

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 8_88

Arka planı istediğimiz renge boyuyoruz. İstersek gradient tool ile de renk geçişli bir arka plan yaratabilirsiniz. Bu size kalmış bir şey... Arka planı siyah hâle getirdikten sonra piksel hatalarını daha net görüyoruz...

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 9_71

İlgili katmanı seçip eraser tool ile düzeltmeleri yapıyoruz...

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 10_62

İşte düzeldi. Şimdi yapmak istediğim şeyi iyi düşünmem ve ona göre işlemleri sıralamam gerek. Şimdiye kadar yaptıklarımız düzeltmelere dayalı işlemlerdi...

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 11_46

Diyelim ki ben bu logonun renklerini beğenmedim. Üstteki turuncu top kalsın, diğerlerinin rengi tek olsun istiyorum diyelim. Bunun için rengini değiştirmek istediğim yeri ayrı bir layer'a taşımam gerek... Bunun için lasso tool'u seçiyorum...

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 12_39

Aşağıdaki gibi istediğim alanı seçebilirim....

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 13_31

Ctrl c yaparak kopyalıyoruz. Hemen ardından da Ctrl v yaparak yapıştırıyoruz. Böylece seçtiğimiz yer ayrı bir layer olarak karşımıza çıktı...

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 14_22

Demin kopyaladığımız layer aşağıda görmüş olduğunuz gibi Layer 2 olarak adlandırıldı. Resmin daha güzel olması için Layer 1'deki kopyaladığımız yeri silicez. Layer 2'yi görünmez hâle getiriyoruz ki Layer 1'deki sildiğimiz yerleri görelim... Layer 1'i seçiyoruz...

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 15_18

Sildiğimizde aşağıdaki gibi bir görüntü oluştu...

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 16_16

Şimdi Tüm layerları görünür hâle getirelim. Rengini değiştirmek istediğimiz, önceden kopyaladığımız layer'a sağ tıklayarak Blending Options diyoruz...

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 17_11

Burada kendimize göre ayarları yapıyoruz. Eğer sağdaki "Prewiev" seçeneği aktifse yaptığınızı aynı anda resim üzerinde görebiliyoruz... Ben şimdi hepsini anlatamayacağım... Bu logoda yaptığım ayarlar aşağıdaki gibi...

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 18_8

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 19_7

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 20_7

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 21_11

Gördüğünüz gibi bu ayar sadece Layer 2 ye uyarlandı. Diğer layerlar için de farklı ayarlar yapabilirsiniz...

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 22_16

Layer 2 deki ayarları yaptık... Turuncu topumuzu da olduğu gibi bırakırsak resimde bir dütünlük olmayacaktır... O yüzden Layer 1'e sağ tıklayıp "Blending Options" diyelim.

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 23_9

"Bevel And Emboss" seçeneğini uygulayarak bir yükseklik katalım topa...

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 24_7

İşlemimiz tamamdır... İstediğimizi yapabildiysek ne mutlu bize...

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 25_7

Aynı yolla Galatasaray Logosu ile de oynayalım...

Orjinali:

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 1_407

Diğerleri...

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 2_348

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 3_291

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 4_238

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 5_196

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 6_149

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak 7_112

Dediğim gibi. Bunu ben size örnek olsun diye anlatıyorum. İlee bu şekilde değil de daha farklı ayarları da yapabilirsiniz. Logolarınızın farklı uyarlamalarını elde edebilirsiniz. Sizin zevkinize ve yaratıcılığınıza göre değişir. Yeni başlayan arkadaşların olabileceğini düşündüğüm için her aşamasını detaylı olarak anlatmaya çalıştım. Yine de sorunuz olursa yanıtlamaya çalışırım.

Kolay gelsin.
https://yazilimnet.yetkin-forum.com

Logolar Üzerinde Değişiklik Yapmak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Formda Kayıt Üzerinde Değişiklik Yapılırsa Değişiklik Kaydedilsinmi Diye Sorsun
» Resimler Üzerinde Fotomontaj Yapmak
» Flashta üzerinde işkence yapacağımız kurbanımızı oluşturalım.
» SQL Server Üzerinde String Olan Alanları Float Tipine Döndürmek