Yazilim Öğrenmenin Tek Adresi...
Daha İyi Bir Hizmet İçin Lütfen Üye Olunuz...
Daha İyi Bir Hizmet İçin Lütfen Üye Olunuz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

En Kapsamlı Visual Basic Sitesi

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» C İle Banka Otomasyonu Acill
Yazıya Yansıma Eklemek Icon_minitimeC.tesi Ocak 09, 2010 4:51 pm tarafından Ebubekir_Kara

» C++'la yapılmış basit ATM programı
Yazıya Yansıma Eklemek Icon_minitimeÇarş. Ara. 02, 2009 4:43 am tarafından 1221ibrahim

» Bir Oyunda Puan Sistemi Yapma
Yazıya Yansıma Eklemek Icon_minitimePtsi Kas. 02, 2009 1:49 pm tarafından KonYalıCoder

» Ipconfig Komutu
Yazıya Yansıma Eklemek Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:33 pm tarafından OguzhanUyanik

» Çalıştır Komutları
Yazıya Yansıma Eklemek Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:33 pm tarafından OguzhanUyanik

» Domain Adresleri
Yazıya Yansıma Eklemek Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:32 pm tarafından OguzhanUyanik

» Msconfig Nedir? Ayarları ve Özellikleri
Yazıya Yansıma Eklemek Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:32 pm tarafından OguzhanUyanik

» Windows Vista & Türkçe Kurulumu Resimli anlatım!
Yazıya Yansıma Eklemek Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:31 pm tarafından OguzhanUyanik

» Format atmak ve Türkçe windows xp kurulumu (resimli anlatım)
Yazıya Yansıma Eklemek Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:31 pm tarafından OguzhanUyanik

» Windows Xp Hızlandırma
Yazıya Yansıma Eklemek Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 5:30 pm tarafından OguzhanUyanik

En iyi yollayıcılar
OguzhanUyanik (472)
Yazıya Yansıma Eklemek Vote_lcapYazıya Yansıma Eklemek I_voting_barYazıya Yansıma Eklemek Vote_rcap 
mehmet bozer (78)
Yazıya Yansıma Eklemek Vote_lcapYazıya Yansıma Eklemek I_voting_barYazıya Yansıma Eklemek Vote_rcap 
asi_esra (4)
mysterious_el (4)
1221ibrahim (3)
igny (3)
tarkantr2000 (2)
myildiz.16 (2)
KAPORTACI (2)
tolgakesan (2)

Yazıya Yansıma Eklemek

YazarMesaj
mehmet bozer

mehmet bozer

İş/Hobiler : Bilgisayar,Otomosyon

Yazıya Yansıma Eklemek Empty
MesajKonu: Yazıya Yansıma Eklemek   Yazıya Yansıma Eklemek Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 2:06 pm

Bu dersimizde Fireworks'te bir yazıya nasıl yansıma ekleyeceğimizi öğreneceğiz.

Öncelikle, 500x200 boyutlarında bir dosya açıyorum ve Sanalkurs.net yazarak rasgele renklendiriyorum.

Yazıya Yansıma Eklemek Ekran001

Edit > Clone veya Edit > Dublicate yollarından biri ile yazıyı çoğaltıyor ve altına gelecek şekilde hizalıyorum.

Yazıya Yansıma Eklemek Ekran002

Bu alta aldığım kopyayı Modify > Transform > Flip Vertical ile dikey olarak yer çeviriyorum.

Yazıya Yansıma Eklemek Ekran003

Layers panelinde ters çevirdiğimiz yazıyı seçerek aşağıdaki gibi Flatten Selection komutu veriyoruz. Bu menü için Layers panelinin sağ uç kısmındaki işarete tıklamanız gerekiyor. Ya da Modify > Flatten Selection komutunu kullanabilirsiniz.

Yazıya Yansıma Eklemek Ekran004

Bu komutun akabinde yazımız artık bir resme dönüştü. Şimdi buna bir maske eklememiz gerekiyor. Bunun için Layer panelinde bu resim seçili iken Add Mask komutu veriyoruz.

Yazıya Yansıma Eklemek Ekran005

Sonra menüden Gradient Tool seçiyoruz.

Yazıya Yansıma Eklemek Ekran007

Properties panelinden Linear kısmının aşağıdaki gibi olmasını sağlıyoruz. Black & White seçili olmalı.

Yazıya Yansıma Eklemek Ekran008

Sonrasında şeklimizin altı kısmındaki sınır çizgiden ortasına doğru bir çizgi çekiyoruz. Böylece maskelenen kısımlar görünmeyecektir.

Sonuç:

Yazıya Yansıma Eklemek Ekran006

Yazıya Yansıma Eklemek
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Nesnelere Yansıma Efekti
» Vektörel yansıma ve parlamalar
» MsSql Sayıyı Yazıya Çeviren Fonksiyon
» Fotoğrafa Güneş Eklemek
» Shape Tween ile Bir Yazının Başka Bir Yazıya Dönüşmesi